FANDOM


Imperator Percival Tachyon to jeden z największych wrogów Ratcheta. Jest on niskim Cragmitem noszącym czerwony płaszcz, wielką czapkę i złote "berło". Jego głównym celem jest zdobycie Szczelinatora i odnowienia populacji Cragmitów (w późniejszym czasie chciał podbić ich armią galaktykę Polaris). Występuję jako główny antagonista w Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction.
Tyrra

Tachyon

HistoriaEdytuj

Wielka WojnaEdytuj

Niedługo po narodzinach Tachyona, Cragmici chcieli przejąć galaktykę Polaris. Nie zgadzali się z tym Lombaxsi i wypowiedzieli wrogowi wojnę. Podczas niej Lombaxy wykorzystały przeciw wrogowi Szczelinator i przeniosły wszystkich Cragmitów do wymiaru X2-49. Jedynym pozostałym z populacji został właśnie Tachyon. 

Plany PercivalaEdytuj

Imperator koronował się księciem swej rasy. Zaczął tworzyć wrogie roboty (piratów oraz całe arsenały różnorodnych broni. W niedalekim czasie udał się na Fastoon do Lombaxów i generała Azimutha. Pokazał im plany zaawansowanych technologicznie robotów mających być nową przyszłością obrony galaktyki. Tachyon potrzebował odpowiedniej technologi do wcielenia swych planów w życie, więc Lombaxy mu w tym pomagały.

<kontynuacja historii w trakcie>

Walka Edytuj

Ratchet, Cronk, Zephyr, Clank i Talwyn doszli na Fastoon, gdzie czekał imperator. Zaczyna sie ostateczna walka:

Faza 1Edytuj

Faza 1 odbywa się w sali. Gracz i boss są na wielkim podeście nad przepaścią pełną gazu. Tutaj Imperator ma dwa sposoby ataku: Strzelanie laserami i wypuszczanie robotów kamikaze, wybuchających po kilku sekundach od dotknięcia gracza. W tej fazie mamy wsparcie w wysokości strzelających sojuszników, którzy systematycznie po trochę osłabiają imperatora.

Faza 2Edytuj

Faza 2 jest o wiele bardziej wymagająca. Gracz i wróg przenoszą się do tajemniczego wymiaru, pełnego skał i meteorów. Tu Tachyon ma więcej sposobów walki: Niszczycielski laser śledzący gracza, wybuchające meteory, chwilowa niewidzialność (i prawdopodobnie niezniszczalność), wybuchy fal energii, miotanie niszczycielskimi, przyczepiającymi się rakietami oraz wypuszczaniem robotów kamikaze.

CiekawostkiEdytuj

  • Logo imperatora jest podobne do jego wzoru na "koronie"